fbpx
25 lipca, 17:00
DOM ludowy
Piłsudskiego 11
Kino festiwalowe

tyle co nic

Grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który wbrew wcześniejszym obietnicom, zagłosował przeciwko ich interesom. W wyrzuconym pod jego domem gnoju, znajdują się ludzkie zwłoki. Lider protestu, Jarek, jest na ustach wszystkich jako osoba najbardziej podejrzana, chociaż zmarłym jest jego najbliższy przyjaciel. Mężczyzna rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go do poznania prawdziwych przyczyn śmierci nieboszczyka, a przy okazji weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu. Jarek walczy o pamięć o swoim przyjacielu ze światem, który zapomnienie traktuje jak lekarstwo. Jednocześnie chce udowodnić, że życie żadnego człowieka nigdy nie jest warte "tyle co nic".
Specjalny pokaz obsypanego nagrodami filmu z udziałem twórców: reżysera Grzegorza Dębowskiego i aktorki Moniki Kwiatkowskiej.
Reżyseria: Grzegorz Dębowski | Scenariusz: Grzegorz Dębowski | Producenci: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich | Koprodukcja: Canal+ Polska – Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy | Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej | Premiera: 08.03.2024r.

Grzegorz
Dębowski

Reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1987 roku. W 2014 roku ukończył Wydział Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Podczas studiów nakręcił wiele etiud. Ma na koncie dokument „A świat nauczy nas fruwać” (2011) o łódzkich rugbistach i fabułę „NDR” (2016) w ramach programu Studia Munka „30 minut”. Był asystentem reżysera przy „Idzie”, „Jestem Bogiem” oraz angielsko-polskiej koprodukcji „Znajdę cię” w reż. Marthy Coolidge. Filmografia: 2016–2018 – Przystanek Bieszczady (serial dok.), 2018–2022 – Barwy szczęścia (serial TV), 2023 – Tyle co nic
Plakat filmu "Tyle co nic"

Monika
kwiatkowska

Aktorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku. Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali teatralnych m.in we Włoszech, Francji i Indiach. Współtwórczyni niezależnej grupy teatralnej „Teatr Latarnia”. Laureatka festiwali Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej.
Festiwal „Między wierszami” finansowany jest przez Województwo Podlaskie
Shopping Cart
Skip to content