fbpx
7 LIPCA, 18:00
DOM LUDOWY
PIŁSUDSKIEGO 11
koncert fortepianowy

piotr
pawlak

Poznajcie jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia, zwycięzcę wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów!
Program koncertu:
F. Chopin — Mazurki op. 17
F. Chopin — Andante spianato i wielki polonez Es-dur op. 22
J. S. Bach — Preludium i fuga cis-moll, DWK I
F. Chopin — Barkarola Fis-dur op. 60
M. Ravel — La Valse

Piotr Pawlak

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów, m. in. w Helsinkach (2022) i w Darmstadt (2017), laureat Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie (2023), a także dwukrotny uczestnik Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015, 2021).

Koncertował m.in. w USA, Japonii, Chinach, Rosji, Gruzji i wielu krajach Europy. Występował z wieloma orkiestrami oraz na festiwalach takich jak „Kissinger Sommer” w Bad Kissingen, „Chopin i jego Europa” w Warszawie czy Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju.

Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Waldemara Wojtala, a obecnie studiuje w prestiżowej International Piano Academy Lake Como pod kierunkiem Williama Naboré. Angażuje się w przywracanie improwizacji do świata muzyki klasycznej, inspirując się w tym zakresie historyczną praktyką wykonawczą, np. poprzez wykonywanie improwizowanych kadencji w koncertach Mozarta. Gra również na organach, studiuje dyrygenturę oraz jest magistrem matematyki.
LogoTowarzystwa-240px

Serdecznie dziękujemy ♥ Towarzystwu im. Fryderyka Chopina w Supraślu za użyczenie instrumentu na potrzeby festiwalu „Między wierszami”.

Festiwal „Między wierszami” finansowany jest przez Województwo Podlaskie
Shopping Cart
Skip to content