fbpx
15-20 lipca, 12:00-17:00
dom ludowy
Piłsudskiego 11
warsztaty taneczne
Warsztaty taneczne z tancerzem
Polskiego Baletu Narodowego

Eksploracja ruchu

Zapraszamy na warsztaty taneczne, które poprowadzi doświadczony choreograf i tancerz Polskiego Baletu Narodowego, Bartosz Zyśk, podzieli się on swoją wiedzą i pasją do tańca.

Zajęcia są skierowane do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności taneczne, wyrażać siebie poprzez taniec oraz są otwarte na oryginalne łączenie różnych technik i stylów tańca. W ramach warsztatów: praca nad choreografią, eksploracja ruchu oraz improwizacja.

Poziom średniozaawansowany-open.

Zwieńczeniem pracy warsztatowej będzie pokaz z towarzyszeniem aktorów Teatru Wierszalin w specjalnym wydarzeniu festiwalowym pt. „Biblia według Miłosza”
* ilość miejsc ograniczona

bartosz zyśk

Tancerz. Choreograf. Pedagog. Ukończył warszawską szkołę baletową oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku. Uczestnik konkursu Prix de Lausanne. Stypendysta Academie de Danse Princesse Grace.

Od 2007 tancerz Teatru Wielkiego-Oprery Narodowej (obecnie Polski Balet Narodowy). Współpracował z Warszawskim Teatrem Tańca. W 2010 roku otrzymał promocję na koryfeja PBN.

Bartosz Zyśk debiutował jako choreograf podczas Warsztatów Choreograficznych PBN – Kreacje 8, zaprezentował tam pracę pt Equilibrium do muzyki Michała Jacaszka. Spektakl ten znalazł się wśród finałowych choreografii 31 Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze. W 2017 pokazał spektakl 3/10 do muzyki Kazimierza Serockiego, który zakwalifikował się do finału 10 Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Kopenhadze.

Ważnym jego osiągnięciem zawodowym była praca przy realizacji opery „Goplana” Teatr Wielki – Opera Narodowa (premiera 21.10.2016 r). Bartosz Zyśk odpowiedzialny był za ruch sceniczny i choreografię. W 2017 spektakl zdobył nagrodę International Opera Award w kategorii „Dzieło odkryte”. W 2023 roku wspólnie z Teatrem Wieszalin występował w Tokio.
Festiwal „Między wierszami” finansowany jest przez Województwo Podlaskie
Shopping Cart
Skip to content