fbpx
22-24 lipca
DOM LUDOWY
PIŁSUDSKIEGO 11
warsztaty wokalno-aktorskie

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

Zapraszamy na warsztaty wokalno-aktorskie z Katarzyną Wolak-Gąsowską oraz Julią Kuzyką, które odbędą się podczas festiwalu „Między wierszami”. Uczestnicy warsztatów skupią się na aktorskich interpretacjach piosenek indywidualnych, a także na śpiewie grupowym przy akompaniamencie pianisty Marka Kulikowskiego. Warsztaty zakończą się pokazem otwartym piosenki grupowej oraz wybranymi podczas pracy utworami indywidualnymi uczestników.

Plan warsztatów wokalno-aktorskich:
Dzień 1:
10:30–12:30 warsztaty teatralne z Katarzyną Wolak-Gąsowską
12:30-13:00 przerwa
13:00–14:15 warsztaty wokalne z Julią Kuzyką, wprowadzenie do piosenki grupowej
14:15–15:15 przerwa
15:15–18:45 prezentacja utworów indywidualnych
Dzień 2:
12:00–15:00 praca nad utworami indywidualnymi (wybrane osoby)
15:00–16:00 przerwa
16:00–18:00 praca nad piosenką grupową (wszyscy uczestnicy oraz akompaniator)
19.00 spotkanie autorskie w Teatrze Wierszalin m.in. z Katarzyną Groniec
Dzień 3:
13:00-15:00 rozśpiewka i rozgrzewka aktorska wszystkich uczestników, próba muzyczna
15:00 pokaz muzyczny uczestników warsztatów na scenie Domu Ludowego w Supraślu
Uwaga! Aby wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, należy najpierw przesłać krótki opis swojego doświadczenia wokalnego oraz podkład muzyczny w formacie MP3 na adres katarzyna.wolak91@vp.pl Po zaakceptowaniu zgłoszenia, uczestnik otrzyma link do opłaty za uczestnictwo w warsztatach. Koszt warsztatów wynosi 100 zł. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób.

Katarzyna Wolak-Gąsowska

Aktorka Teatru Wierszalin, współzałożycielka Fundacji Kulturalnej MALCZOFF, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu, studiowała także Muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Otrzymała stypendia m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Fundacji Sapere Auso w Krakowie. Debiut teatralny miała w 2017 roku w Teatrze Wierszalin w Supraślu. Znana z ról w spektaklach takich jak „Dziady. Noc Druga”, „Ofiara Wilgefortis”, „Nie-boska komedia” czy „Faust. Nowa historia”.

Pojawiała się również w produkcjach telewizyjnych i radiowych oraz filmach kinowych, m.in. „Pokot”, „Najlepszy” i „Zgoda”. Uczestniczyła w licznych festiwalach piosenki artystycznej. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych.

Julia Kuzyka

Wokalistka i studentka filologii polskiej, w 2023 roku wydała album „blue memories” i założyła inner voice STUDIO, oferujące indywidualne i grupowe zajęcia wokalne dla młodzieży i dorosłych.

Otrzymała liczne stypendia, m.in. od Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego. Laureatka Niebieskiego Mikrofonu Radia Białystok 2022, ukończyła Policealne Studium Wokalno-Aktorskie. Koncertowała na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni 2023.

W swojej pracy w inner voice STUDIO łączy najnowsze techniki wokalne z edukacją artystyczną, organizując także wyjścia do teatrów i koncertów oraz współpracując z cenionymi artystami. Jej studio odnosi sukcesy na konkursach wokalnych, zdobywając uznanie zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.
Festiwal „Między wierszami” finansowany jest przez Województwo Podlaskie
Shopping Cart
Skip to content