fbpx
23 lipca, 19:00
teatr wierszalin
kościelna 4
studio festiwalowe

DEBIUT ROKU

Katarzyna groniec

Agnieszka Dzieniszewska
Aleksandra Tarnowska

Wydarzenie, podczas którego uhonorujemy kobiety, które zadebiutowały jako autorki książek.
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, gdzie wraz z dziennikarką Radia Białystok wręczymy nagrodę „Debiut Roku”. W tym roku uhonorujemy niezwykłe kobiety, które zadebiutowały jako autorki książek. W programie przewidziane są spotkania i rozmowy z Katarzyną Groniec, Agnieszką Dzieniszewską i Aleksandrą Tarnowską, reprezentantką Polski na europejskim Festiwalu Debiutów Powieściowych w Kilonii. Prowadzenie: Dorota Sokołowska

Dorota Sokołowska

Dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, autorka wielu nagradzanych audycji dokumentalnych i reportaży, promotorka czytelnictwa, odznaczona PIK-owym Laurem 2015 i Medalem Glogera za promocję regionu w mediach.

DEBIUT ROKU

Katarzyna Groniec

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. 
Laureatka Fryderyka 2024 w kategorii Piosenka Literacka i Poetycka za ,,Konstelacje", czyli zjawiskowe dzieło pełne emocji i głębi. 
Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny. Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. 
W roku 2023 debiutowała jako autorka. Książka „Kundle” dostastała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. 

Agnieszka Dzieniszewska

Popularna blogerka i autorka poradnika „Microinfluencer - jak zarabiać na Instagramie mając małe konto?”, udzieli praktycznych wskazówek dotyczących skutecznego zarabiania na Instagramie.​

Aleksandra Tarnowska

Zadebiutowała powieścią „Wniebogłos”, nominowaną do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Tarnowska ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie mieszka w Turcji. Jest reprezentantką Polski na Festiwalu Debiutów Powieściowych w Kilonii w 2024 roku.

Festiwal „Między wierszami” finansowany jest przez Województwo Podlaskie
Shopping Cart
Skip to content